10 filmów o podróżach, które musisz zobaczyć!

Za nami rozdanie tegorocznych Złotych Globów, nominacje do Oscarów. Ciągle trafiamy na rankingi i listy filmów, które warto zobaczyć. Pragniemy Wam polecić filmy o podróżach, które naszym zdaniem warto zobaczyć, po obejrzeniu których zapragniecie spakować walizki i udać się w niezapomnianą podróż, tak jak bohaterowie wspomnianych przez nas pozycji filmowych.

10 filmów o podróżach

1.Wszystko za życie (2007) (Into the Wild)

Christopher postanawia wyruszyć w podróż autostopem na Alaskę na spotkanie z prawdziwą przyrodą. Rezygnuje z wszystkich dóbr materialnych, porzuca swoje dotychczasowe życie, przeciwstawia się pogoni za posiadaniem. To podróż w dzicz, podróż za marzeniami! Dla takich widoków i wrażeń na pewno warto.

2. Sekretne życie Waltera Mitty(2013) (The Secret Life of Walter Mitty)

To zdecydowanie jeden z najbardziej inspirujących filmów ostatnich lat! Pokazuje, że jedyne ograniczenia jakie istnieją, tworzymy sobie sami, zachęca do podróży w takie zakątki świata jak Grenlandia czy Islandia. Uciekajmy zatem do świata wyobraźni i marzeń, to znakomity początek do eksploatacji całego świata.

3. Siedem lat w Tybecie(1997) (Seven Years in Tibet)

Oparta na faktach historia austriackiego himalaisty. Heinrich Harrer, wyrusza na kolejną wyprawę, niestety z powodu wybuchu wojny nie może wrócić do domu. Jego pobyt w Tybecie owocuje poznaniem młodego Dalajlamy. Film zachęca do zainteresowania się obcymi kulturami, nikt nie pozostanie obojętny wobec magii Tybetu!

4. Między słowami(2003) (Lost in Translation)

Film zachwyca swoją prostotą – pokrewne dusze spotykają się w Tokio. Momentami czujemy się jakbyśmy towarzyszyli bohaterom i też tam byli. Drapacze chmur, neony, reklamy, automaty do gier, bary sushi, tłum zabieganych ludzi, a do tego niezwykłe dialogi zmuszające do refleksji nad życiem.

5. O północy w Paryżu(2011) (Midnight in Paris)

Paryż lat 20. – czego chcieć więcej! O północy w Paryżu do podróż do miasta miłości, a zarazem podróż w czasie, podczas której główny bohater spełnia swoje marzenia i odnajduje szczęście. Film rozpoczyna się dość długą sekwencją ujęć najbardziej rozpoznawalnych miejsc Paryża, już po kilku pierwszych minutach każdy z nas zapragnie znaleźć się pod Wieżą Eiffla!

6. Amelia(2001) (Le fabuleux destin d’Amélie Poulain)

Kolejna pozycja, dzięki której zapragniemy zarezerwować bilet na lot do Paryża! Amelia to niezwykły film, w którym świat bajek i dziecięcych marzeń przeplata się z groteską. Magiczne uliczki francuskiej stolicy, kawiarenki i rewelacyjna ścieżka dźwiękowa!

7. Jedz, módl się, kochaj(2010) (Eat Pray Love)

Główna bohaterka udaje się w serię podróży: do Włoch, później Indii, a na koniec na Bali. Na każdym etapie podróży bohaterkę spotyka życzliwość, przyjaźń, piękno i harmonia. Sami nabieramy ochoty, by rzucić wszystko i jechać w nieznane!

8. Dzika droga(2014) (Wild)

Cheryl po śmierci matki i rozpadzie małżeństwa wyrusza w pieszą wędrówkę przez Stany Zjednoczone, jej podróż obejmuje tysiące kilometrów. Zapierające dech w piersiach widoki, dzięki którym oderwiemy się od codzienności i miejskiego zgiełku. Zapragniemy również udać się w podróż, która pomoże nam nabrać dystansu do rzeczywistości.

9. Pociąg do Darjeeling(2007) (The Darjeeling Limited)

Pełna przygód podróż trzech braci po Indiach. Jest to podróż pełna kolorów, przesycona zapachem Indii – Indii w takiej stylistyce nie zobaczycie prawdopodobnie nigdzie indziej.  Film składnia do przemyśleń, jednak warto traktować go z przymrużeniem oka.

10. Vicky Cristina Barcelona(2008)

Dwie młode Amerykanki, Vicky i Cristina, przyjeżdżają na wakacje do Barcelony. To kolejna pozycja Woody’ego Allena z jego europejskiego „tournee”. Wspaniałe, nasycone kolorami widoki przedstawiają historyczną Hiszpanię. Widok dopełnia oryginalna ścieżka dźwiękowa, rodem z iberyjskiego folkloru. Pakujmy walizki i lećmy do Barcelony!

 

A jakie są Wasze filmowe propozycje? 🙂