Podróże

Podróże! City Break: Berlin

Nowy cykl! City Break: Berlin!

Do wakacji jeszcze daleko, jednak miło jest oderwać się od codzienności i odpocząć chociaż przez chwilę. Coraz większą popularność zarówno w Polsce, jak i na świecie zyskuje City Break. City Break to najczęściej wyjazd 2-4 dniowy, zahaczający o weekend lub inne dni wolne od pracy. Wiele biur podróży wychodzi na przeciw oczekiwaniom swoich klientów i oferuje właśnie takie krótkie weekendowe wyjazdy. W ofercie możemy znaleźć wycieczki do Pragi, Paryża, Lizbony czy Rzymu.

Możemy również zdecydować się na wyjazd na własną rękę. Dzięki tanim liniom lotniczym możemy niedrogo i szybko dostać się do wymarzonego miasta Europy. Rezerwując bilet z dużym wyprzedzeniem za pośrednictwem Ryanair czy WizzAir,  polecimy za granicę nawet za 30 złotych. Musimy pamiętać, że ceny te nie obejmują zakupu dodatkowego bagażu, jednak w przypadku wyjazdu na 3 dni nie będzie problemu ze spakowaniem się w bagaż podręczny.

City Break: Berlin!

Jako ciekawe miasto, warte odwiedzenia chociaż na weekend, polecamy oczywiście Berlin. Marka BG Berlin jest silnie związania z tym miastem. Artyści, którzy z nami współpracują (Robert Richter, Michela Picchi) inspirują się kulturą Berlina. Więcej na ten temat możecie przeczytać w osobnym artykule: Inspiracje: Berlin – miasto kultury i sztuki!

Zatem, co warto zobaczyć w Berlinie?

Lista zabytków i ciekawych miejsc jest bardzo długa. Kilka najważniejszych to:

Wieża telewizyjna, Fernsehturm, o wysokości 368 metrów. Wewnątrz kuli, na wysokości 203 m mieści się taras widokowy, a nad nim restauracja z obrotowym pierścieniem, na którym umieszczone są stoliki.

Brama Brandenburska, czyli najbardziej rozpoznawalna niemiecka budowla.

Spacer wzdłuż muru i East Side Gallery.

Reichstag, czyli XIX-wieczny budynek jest obecnie siedzibą niemieckiego parlamentu.

Checkpoint Charlie to dawny posterunek wojskowy i przejście graniczne pomiędzy wschodnią a zachodnią częścią Berlina.

Pomnik Pomordowanych Żydów Europy.

Jakie są wasze propozycje?

Udostępnień 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *