Podróże

Podróże: limity bagażowe linii lotniczych

Podróżując samolotem musimy zwracać uwagę na bardzo ważną kwestię, jaką są limity bagażowe linii lotniczych!

Limity bagażowe są ustalane indywidualnie przez linie lotnicze. Z reguły wszystkie linie lotnicze mają zbliżone do siebie zasady i normy, a różnice są bardzo niewielkie, jednak podczas planowania podróży jest to bardzo znaczące.

WizzAir

Linia lotnicza WizzAir wprowadza dwa rodzaje bagażu podręcznego. Bagaż podręczny mały zabierzemy bez dodatkowych opłat. Jeśli chcemy zabrać duży bagaż podręczny, Wizzair wyznacza opłatę uzależnioną od trasy. Maksymalna waga bagażu w obu przypadkach to 10 kg.

Maksymalne wymiary bagażu małego to 42 x 32 x 25 cm.

Natomiast maksymalne wymiary bagażu dużego to 56 x 45 x 25 cm.

Bagaż rejestrowany w Wizzair zawsze jest płatny. Maksymalna waga jednej sztuki bagażu rejestrowanego to 32 kg, ale można zabrać nawet sześć walizek do samolotu. Bagaż rejestrowany płatny jest zależnie od trasy i sezonu podróży.

Ryanair

Waga i wymiary bagażu podręcznego są ściśle określone. Dodatkowo możemy na pokład zabrać również drugi, mniejszy bagaż podręczny, którego waga nie jest określona.

Maksymalne wymiary bagażu podręcznego (do 10 kg) to  55 x 40 x 20 cm.

Natomiast drugiego małego bagażu bez limitu wagowego: 35 x 20 x 20 cm.

W liniach lotniczych Ryanair bagaż rejestrowany nie jest wliczony w cenę biletu lotniczego. Bagaż rejestrowany płatny jest dodatkowo zależnie od wagi, trasy i sezonu podróży.

Maksymalne wymiary bagażu rejestrowanego (15-20 kg)  to 81 x 119 x 119 cm. Zabieramy ze sobą maksymalnie dwie sztuki bagażu.

EasyJet

Bagaż podręczny jest w cenie biletu, jego maksymalne wymiary to:  56 x 45 x 25 cm.

Wybierając się w podróż liniami easyJet, bagaż rejestrowany musimy dokupić dodatkowo.

Wymiary bagażu rejestrowanego nie są określone (275 cm (długość + szerokość + wysokość)), określona jest tylko waga przewożonych walizek 20 kg. Możemy zabrać ze sobą trzy sztuki bagażu rejestrowanego. Bagaż rejestrowany płatny jest zależnie od trasy i sezonu podróży.

LOT

Wymiary bagażu podręcznego w LOT są zawsze takie same (55 x 40 x 23 cm), zmienna może być waga i liczba sztuk (8-9 kg, 1- 2 sztuk).

Dodatkowo możemy zabrać ze sobą torbę albo laptop (maksymalnie kg, wymiary 40 x 35 x 12 cm).

Podobnie jest w przypadku bagażu nadawanego do luku w LOT. Bagaż rejestrowany wagę ma również uzależnioną od klasy podróży. Dopuszczalny wymiar bagażu pozostaje bez zmian – 158 cm. Za nadbagaż w LOT trzeba dopłacić.

Lufthansa

Bagaż podręczny wymiary zawsze musi mieć takie same, jednak liczba sztuk bagażu, które można zabrać do samolotu, uzależniona jest od klasy podróży.

Bagaż podręczny zabieramy ze sobą w cenie biletu i jego maksymalne wymiary to  55 x 40 x 23 cm. Waga 8 kg i w zależności od klasy podróży możemy zabrać ze sobą jedną lub dwie sztuki bagażu.

Dodatkowo możemy zabrać ze sobą torebkę lub torbę z laptopem (maksymalne wymiary to 30 x 40 x 10 cm).

Wymiary bagażu rejestrowanego to 158 cm. Lufthansa uzależnia wagę bagażu rejestrowanego od klasy, w której  podróżujemy. Im wyższa klasa, tym większy bagaż i więcej sztuk można nadać (23 lub 32 kg i jedna lub dwie sztuki bagażu).

Pamiętajmy jednak, aby przez każdym lotem zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie internetowej linii lotniczej, którą będziemy podróżować! Limity bagażowe linii lotniczych mogą się często zmieniać.

Udostępnień 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *